| Name | Horizontal Peeler Centrifuge |
|---|---|
| MOC | SS304,316L As Option |
| Operation | Continuous Automatic |
| Discharge Type | Spiral Scraper Discharge |
| Certification | ISO,CE |
| Keywords | Separation Filter Bag |
|---|---|
| Material | Nylon/PP/Polyester/Teflon |
| Feature | High Filtration Accuracy |
| Number | 300/500/700/1000/1200 |
| Aperture | Liquid Filter |
| Material | Nylon/PP/Polyester/Teflon/other |
|---|---|
| Feature | High Filtration Accuracy |
| Number | 300/500/600/700/1000/1200 |
| Aperture | Liquid Filter |
| Application | Liquid-solid Separation;Liquid-gas Separation;Liquid-liquid Separation; |
| Material | Nylon/PP/Polyester/Teflon/other |
|---|---|
| Feature | High Filtration Accuracy |
| Number | 300/500/600/700/1000/1200 |
| Aperture | Liquid Filter |
| Application | Liquid-solid Separation;Liquid-gas Separation;Liquid-liquid Separation; |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Speed | 0-3000rpm |
| Dimension | Custom |
| Voltage | 220/380/440V |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Speed | 0-3000rpm |
| Voltage | 220/380/440V |
| Display | LCD |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Automatic |
| Safety System | Emergency Stop |
| Speed | 0-3000rpm |
| Maintenance | Low Maintenance |
|---|---|
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Temperature | High Temperature,Low Temperature |
| Cost | Cost-effective |
| Durability | High Durability |
| Processing Technology | Laser Cutting, Bending, Etc. |
|---|---|
| Temperature | High Temperature,Low Temperature |
| Size | Customized |
| Surface Treatment | Polishing, Sandblasting, Etc. |
| Maintenance | Low Maintenance |
| Machine Type | Customized |
|---|---|
| After-sales Service | Provide Overseas Service |
| Warranty Period | 1 Year |
| Product Name | Salt Production Line |
| Finished Product | Table Salt, Industrial Salt, Etc. |