| Product Name | OEM Pillow Plate |
|---|---|
| Type | Cooling Fiber Laser Cold Plate |
| Warrenty | 1 Year |
| Color | Sliver |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Name | Customized Pillow Plate Sample |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
| Material | SS304/316L/2205/titanium |
| Application | Used For Heat Exchanger Plate |
| Warranty | 12 Months After Cargo Received |
| Name | Pillow Plate Jacket Tank Heat Exchanger |
|---|---|
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Application | PHE,cooling Tower |
| Brand | Hanpu |
| Certificate | ISO |
| Name | Stainless Steel Chiller For Milk |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Cooling |
| Type | Water, Air-cooled |
| Condition | New |
| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Liquid Flow Rate | Depend |
| Processing Types | Beer Milk Chocolate Beverages |
| Structure | Plate Heat Exchanger |
| Certification | CE |
| Product Name | Customized Laser Welding Hear Transfer |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Usage | Swimming Pool |
| Product Name | Pillow Plate Module |
|---|---|
| Type | Laser Welded Pillow Plate |
| Warrenty | 12 Months |
| Color | Sliver |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Usage | Evaporative Air Cooling System |
| Plate Material | Stainless Steel Or Customized |
| Application | Condensor/evaporator/heat Exchanger |
| Name | Laser Welding Dimple Pillow Plate |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12*2m |
| Heat Transfer Area | 55m2 |
| Working Pressure | 12bar |
| Name | Pillow Plate Used For The Jacket Storage Tank |
|---|---|
| Function | Cooling |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SS304, SS316L |