| Name | Pillow Plate For Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | SS304 |
| Brand | Hanpu |
| Welding Technology | Laser Welded |
| Length | 1.5m |
| Name | Laser Welding Pillow Plate |
|---|---|
| Usage | Plate Heat Exchanger |
| Function | Heat Transfer |
| Shape Mode | Single Or Double Drum |
| Feature | Condenser Evaporate |
| Name | Pillow Plate |
|---|---|
| Material | Customized |
| Brand | Hanpu |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Length | Customized |
| Product Name | Stainless Steel Dimple Jacket Plate |
|---|---|
| Feature | High Heat Transfer Efficiency |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Certification | CE |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Name | Stainless Steel Water Chiller |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Refrigerant | Cooled Water |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Hanpu |
| Name | Pillow Plate For Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | SS304 |
| Brand | Hanpu |
| Welding Technology | Laser Welded |
| Length | 1.5m |
| Product Name | Pillow Plate Condenser |
|---|---|
| Feature | Chilling Water |
| Plate Material | Stainless Steel 304 |
| Application | Chilling And Heating |
| Liquid Route | Design According To Request |
| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Type | Heat Exchanger Plate |
| Keywords | Pillow Plate For Milk Cooling Tank |
|---|---|
| MOQ | 10pcs |
| Function | Cool |
| Applicable Industries | Milk Tank |
| Warranty | 12 Months |
| Name | Customized Pillow Plate Sample |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
| Material | SS304/316L/2205/titanium |
| Application | Used For Heat Exchanger Plate |
| Warranty | 12 Months After Cargo Received |