| Name | Thermo Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Tape | Plate Heat Exchanger |
| Liquid Flow Rate | Customized |
| Condition | New |
| Name | Industrial Pillow Palte Heat Exchanger |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Cooling |
| Brand | Hanpu |
| Certificate | ISO |
| Name | Plate Heat Exchanger Machinery From China |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Size | 3*2m |
| Tape | Evaporator |
| Plate Thickness | 1-3mm |
| Name | 316l Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12*2m |
| Heat Transfer Area | 55m2 |
| Working Pressure | 12bar |
| Name | 316l Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12*2m |
| Heat Transfer Area | 55m2 |
| Working Pressure | 12bar |
| Design | Customized |
|---|---|
| Durability | High Durability |
| Pressure | High Pressure |
| Temperature | High Temperature,Low Temperature |
| Processing Technology | Laser Cutting, Bending, Etc. |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Size | 11.5*1m |
| Thickness | 1.2mm |
| Embossed | Both Embossed |
| Function | Heat Transmission |
| Name | Falling Film Chiller Used To Chilling Milk |
|---|---|
| OEM | Available |
| Application | Cooling |
| Type | Water, Air-cooled |
| Certificate | ISO |
| Name | Falling Film Heat Exchanger |
|---|---|
| Application | Heat Exchange, Cooling |
| Type | Water, Air-cooled |
| Warranty | 12months After Equipment Received |
| Brand | Hanpu |
| Name | Mvr/Tvr Plate-Type Evaporators |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Material | Stainless Steel 304/316/Ti |
| Advantage | Low Consumption High Efficiency |
| Certificate | ISO |