| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Feature | Condenser Evaporate |
| Usage | Evaporative Air Cooling System |
| Plate Material | Stainless Steel Or Customized |
| Application | Condensor/evaporator/heat Exchanger |
| Name | Stainless Steel Heat Exchange Pillow Plate |
|---|---|
| Usage | Plate Heat Exchanger |
| Brand | Hanpu |
| Function | Heat Transfer |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Usage | Evaporative Air Cooling System |
| Name | Pillow Plate |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Heat Exchanger Type | Cooling Storage Tank |
| Usage | Evaporative Air Cooling System |
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | Laser Welding Dimple Pillow Plate |
| Keyword2 | Pillow Plate Heat Exchanger |
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | Hot Rolled Checkered Sheet |
| Keyword2 | Dimpled Stainless Steel Plate |
| Name | Laser Welding Pillow Plate |
|---|---|
| Usage | Plate Heat Exchanger |
| Function | Heat Transfer |
| Shape Mode | Single Or Double Drum |
| Feature | Condenser Evaporate |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger Thermo Plate For Falling Film Chiller |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Size | 3*2m 2*2m..etc Customized |
| Tape | Plate Heat Exchanger |
| Plate Thickness | Customized |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Cooling |
| Material | Stainless Steel 304/316 |
| Certificate | ISO,CE |
| Name | Double Embossed Pillow Plate Falling Film Chiller |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Cooling |
| Type | Water, Air-cooled |
| Refrigerant | Cooled Water |