| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | High Capacity Pillow Plates |
| Keyword2 | Heat Exchanger Pillow Plate |
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | High Capacity Pillow Plates |
| Keyword2 | Heat Exchanger Pillow Plate |
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | Steel Plate |
| Keyword2 | Pillow Plate Exchanger |
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
|---|---|
| Application | Honeycomb Jacketed Reactor/fermenter, Plate Heat Exchanger, Evaporator, Storage Tank, Condenser |
| Process | Fiber Laser Welded |
| Keyword1 | Stainless Steel Plate |
| Keyword2 | Jacketed Heat Exchanger |
| Product Name | Heat Transfer Pillow Plate |
|---|---|
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Application | Condensor/evaporator/heat Exchanger |
| Equipment | Import Processing Equipment |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Heat Exchanger Type | Cooling Storage Tank |
| Usage | Evaporative Air Cooling System |
| Plate Material | Stainless Steel Or Customized |
| Product Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Liquid Flow Rate | Depend |
| Processing Types | Beer Milk Chocolate Beverages |
| Structure | Plate Heat Exchanger |
| Certification | CE |
| Product Name | Laser Welding Pillow Plates Heat Exchanger |
|---|---|
| Feature | High Heat Transfer Efficiency |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Certification | CE |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Name | Heat Transfer Pillow Plate |
|---|---|
| Style | Pillow Plate |
| Brand | Hanpu |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Usage | Plate Heat Exchanger |
| Product Name | Customized Laser Welding Hear Transfer |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Material | Stainless Steel Or Customized |
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Usage | Swimming Pool |