| Name | Pillow Plate Module |
|---|---|
| Material | SS316L |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Length | 2000mm |
| Thickness | 0.8-3mm |
| Name | Customized Pillow Plate Sample |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
| Material | SS304/316L/2205/titanium |
| Application | Used For Heat Exchanger Plate |
| Warranty | 12 Months After Cargo Received |
| Name | Customized Pillow Plate Sample |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
| Material | SS304/316L/2205/titanium |
| Application | Used For Heat Exchanger Plate |
| Warranty | 12 Months After Cargo Received |
| Name | Customized Pillow Plate Sample |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2mm. |
| Material | SS304/316L/2205/titanium |
| Application | Used For Heat Exchanger Plate |
| Warranty | 12 Months After Cargo Received |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Size | 5*3m |
| Working Pressure | 40bar |
| Tape | Falling Film Evaporator |
| Welding | Laser Welding Pillow Plate |
|---|---|
| Usage | Plate Heat Exchanger |
| Liquid Route | S Type |
| Function | Heat Transfer |
| Shape Mode | Single Or Double Drum |
| Name | Pillow Plate |
|---|---|
| Material | Customized |
| Brand | Hanpu |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Length | Customized |
| Product Name | Welded Cooling Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, GB, DIN |
| Usage | Brew |
| Function | Heat Transfer |
| Type | Plate |
| Product Name | Stainless Steel Dimple Pillow Plate |
|---|---|
| Processing | Fermenting Equipment |
| Material | Customized |
| Certification | CE |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Product Name | Laser Welding Pillow Plate Dimple Jacket Evaporator |
|---|---|
| Processing Types | Beer Milk Chocolate Beverages |
| Material | Customized |
| Certification | CE |
| Key Selling Points | Competitive Price |