| Name | Pillow Plate Chiller |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Cooling, Keep Fresh Of Milk, Juice..etc |
| Type | Water, Air-cooled |
| Warranty | 12months After Equipment Received |
| Name | Laser Welding Dimple Pillow Plate |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12*2m |
| Heat Transfer Area | 55m2 |
| Working Pressure | 12bar |
| Name | Thermo Plate For Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Size | 3*2m 2*2m..etc Customized |
| Tape | Plate Heat Exchanger |
| Plate Thickness | Customized |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12*2m |
| Heat Transfer Area | 55m2 |
| Working Pressure | 12bar |
| Name | 316 Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Brand | Hanpu |
| Size | 2*2.5m |
| Working Pressure | 6bar |
| Tape | Evaporator |
| Name | Pillow Plate Heat Exchanger |
|---|---|
| Key Sales Points | Energy Saving |
| Application | Heat Exchange, Cooling |
| Type | Water, Air, Ethanol |
| Warranty | 12months After Equipment Received |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant,Food Factory |
|---|---|
| Type | Heat Exchanger |
| After-sales Service | Video Technical Support, Field Installation, Commissioning |
| Product Name | Pillow Plate Evaporator |
| Feature | High Heat Transfer Coefficient |
| Name | Stainless Steel Pillow Plate |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Brand | Hanpu |
| Welding Technology | Laser Welding |
| Length | Customized |
| Product Name | Stainless Steel Pillow Plate |
|---|---|
| Type | Plate |
| Brand | Hanpu |
| Function | Heat Transfer |
| Principle | Large Heat Exchange Area |
| Product Name | Stainless Steel Pillow Plate |
|---|---|
| Type | Plate |
| Brand | Hanpu |
| Function | Heat Transfer |
| Principle | Large Heat Exchange Area |